Jak można zabezpieczyć dane przed skasowaniem z Pendrive?

Informujemy o zmianie adresu z ul. Jaktorowska 4 u.5 na ul. Jaktorowska 4 u.2 (tył tego samego budynku).

 

Tak, istnieje taka możliwość, ale nie z każdym penem da się to zrobić. Polega to na modyfikacji wewnętrznego oprogramowania (firmware) pamięci USB. Metoda ta jest bardzo skuteczna ale trudna w realizacji, a czasami wręcz niemożliwa.

Przygotowany przez nas USB pendrive może zachowywać się na różne sposoby:

  • cały pendrive jest sformatowany tak jak zwykła płyta CD-Rom / DVD-Rom. Można z niego tylko i wyłącznie czytać i kopiować ale nie można niczego wyrzucić i sformatować go z poziomu systemu operacyjnego. Przy tak przygotowanym penie istnieje możliwość zrobienia tzw. „autostartu”. Po włożeniu USB pena do komputera zostanie uruchomiony program lub dokumentu.
  • część pendrive jest sformatowana (patrz opis powyżej) tak jak płyta CD / DVD. Można czytać dane ale nie można nic z tej części usunąć. Istnieje możliwość zrobienia autostartu programu lub dokumentu zamieszczonego na penie. Pozostała wolna część pamięci flash może być używana tak jak zwykły pendrive. Na tej części (partycji) można normalnie zapisywać i kasować dane. Ten sposób jest najpopularniejszy dla rozdawanych „darmowych reklamowych penach”. Kliknij tutaj aby zobaczyć prezentację.
  • można sformatować pen (możliwe formaty: FAT, FAT32, NTFS) w normalny sposób, ale ustawić specjalny parametr tylko na odczyt. Nie będzie możliwości dogrania, sformatowania z poziomu systemu operacyjnego ani usunięcia wgranych danych. Kliknij tutaj aby zobaczyć prezentację.

Uwaga! Nie każdego Pendriva da się przygotować tak jak opisano to powyżej! Ponieważ jest to ingerencja w wewnętrzne oprogramowanie możliwość takiego nagrania penów zależy od użytego podczas produkcji kontrolera. To nie ma nic wspólnego z obudową - ważne to co jest w środku :-)

Uwaga! Wszystkie peny muszą być takiego samego typu / rodzaju! Nie mogą różnić się między sobą: pojemnością, rodzajem kontrolera itd. a często zdarza się że w tej samej obudowie są różne komponenty.

W celu prób i stwierdzenia czy dany typ nadaje się do produkcji prosimy o dostarczenie 1-2 sztuk do naszej do firmy w celu przeprowadzenia testów.

Poniżej krótkie prezentacje:

prezentacja - 2       prezentacja - 3